Lokale McDonald’s będą zasilane ekologiczną energią.

PKP Energetyka zawarła z McDonald’s Polska umowę na sprzedaż energii elektrycznej do restauracji tej sieci w całym kraju. Wszystkie obiekty korporacyjne mają być zasilane energią elektryczną pozyskaną z odnawialnych źródeł energii.

Widać wyraźny wzrost zainteresowania firm ekologiczną energią. Wykorzystywanie energii z OZE pozwala chronić środowisko naturalne poprzez redukcję emisji CO2 do atmosfery - mówi Wojciech Szwankowski, członek zarządu PKP Energetyka. - Z roku na rok PKP Energetyka rozwija się na rynku sprzedaży zielonej energii.

Współpraca z McDonald’s Polska rozpoczęła się w 2015 r. i jest to największa jak do tej pory umowa na dostarczenie energii wytworzonej z wykorzystaniem OZE.

Spółka stale rozwija swoje kompetencje w zakresie budowy instalacji fotowoltaicznych. W ostatnim roku panele zamontowane zostały m.in. na dachu zmodernizowanej podstacji trakcyjnej w Świerczach, na dachu Przychodni Zdrowia w Rumii, natomiast w Sopocie powstaje instalacja typu on-grid, czyli podłączona do sieci energetycznej o mocy nie większej niż 40 kW.